DSRAZOR FOR WINDOWS

PC, iletişim ağı, posta kutusu, akıllı telefon ve tabletler için güvenlik çözümleri

DSRAZOR size kapsamlı denetim ve yaşamsal Active Directory verilerinizi belgeleme yeteneği verir. Etki alanınızın denetlemesini DSRAZOR ile yaptığınızda herhangi bir Active Directory özniteliği veya öznitelik birleşimleri üzerinde filtre uygulayabilirsiniz. Örneğin, kurumsal standardınızla eşleşmeyen şifre kullanan tüm hesapları bulmanız gerekebilir. Ya da, denetçinizin Etki Alanınız için Yönetim ayrıcalıklarına sahip tüm nesneleri bilmesi gerekebilir.

DSRAZOR “toplu-kip” raporlar çalıştırma yeteneğini de içerir. Normalde raporlar masaüstünüzde bir pencere içinde çalışır fakat iş istasyonunuzun diğer görevleri gerçekleştirmesi için kullanımını engellemez.

DSRAZOR Etki Alanınızı denetlemenize ve belgelemenize yardım eden bir çok çalıştırmaya hazır uygulama parçacıkları sağlar:
VisualClick - DSRAZOR

Yönetim için Etki Alanı Araçları, Raporlama ve Delegasyon

DSRAZOR, Etki Alanı kullanıcı hesapları yönetme, ana dizini taşıma, Grup Üyeliği’ne bağlı olarak kimin belirli dosya veya dizine eriştiği gibi günlük öğeleri belgelemeyi kolaylaştırmaya yardım eder.


DSRAZOR tasarımı sizin kuruluşunuz içindeki departmanlarınızın ya da bir bütün olarak işletmenizin ihtiyaçlarına hizmet etmek için yeterince esnektir.


Kurumsal seviyede, DSRAZOR birçok güçlü servisler sağlar. Örneğin, Etki Alanınız ve Windows Dosya Sistemlerine erişimi denetleyebilir, belirli dosyalara hangi kullanıcı hesaplarının doğrudan ve üstten devralınabilir izinler ile eriştiğini kesin bir şekilde keşfedebilirsiniz. Hatalı oluşturulmuş, parola gerektirmeyen ya da son kullanma tarihi olmayan parolaya izin verilmiş hesaplar gibi kurallarınıza uymayan kullanıcı hesaplarını bulmak, doğrulamak ve belgelemek için DSRAZOR kullanın.


Windows için DSRAZOR kullanıcılar ile raporlama, delegasyon ve yönetim için Etki Alanı yönetici araçları sunuyor. Bu kullanışlı uygulama kullanıcılara kusursuz bir bağlantı ile Etki Alanı yazılım ortamlarına bağlanma ve düzenleme imkânı verir. Etki Alanı yönetim araçları, güvenlik açıklarınızı keşfetmenizi, belge nesnelerinizi, öznitelik ve vekil atama görevlerini yönetmenizi mümkün kılar. DSRAZOR, Etki Alanınızın tepesinde kalmanızı gerektiren Windows dosya sistemi yönetimi ve raporlama görevlerinizi, yönetici araçları desteği sayesinde işinizi basitleştirir.

 

Temel Özellikler

• Etki Alanı kullanıcı yönetimi
• Etki Alanı raporlama
• NTFS izinlerini yönetme ve denetleme
• NTFS koruma ve belgeleme
• Kullanıcı ve gurupları belgeleme
• Etki Alanı kullanıcıları ayarlama/silme
• Etki Alanı verilerini içeri ve dışarı aktarma
• Etki Alanı özniteliklerini sorgulama
• Yerel yönetici parolası değiştirme
• Exchange için yönetim araçları
• Sıfır ayrıcalıklı yardım masası
• HIPPA risk analizi
• Kolay yükleme

 

VisualClick - DSRAZOR
VisualClick - DSRAZOR

 

 Visual Click CPTRAXCPTRAX
 

Dokümanlar:

 

DSRAZOR

1 PDF Dosya DSRAZOR for Windows User Guide 2.03 MB 15.Ocak.2015
2 PDF Dosya Dsrazor for windows post install guide 516.05 KB 15.Ocak.2015

 

 

 

 

 

Lisanslama:

 

DSRAZOR for Windows, etkinleştirilmiş kullanıcı nesneleri adedine göre lisanslanmıştır ve Windows Domain başına (örneğin: visualclick) veya DNS Root Domain (visualclick.local), root domain içerisinde herhangi bir sayıda child domain başına lisanslanabilir.

Fiyatlar ve detaylar için lütfen yazınız: İletişim Formu

 

Ekran Görüntüleri:

 

 

Sistem Gereksinimleri:

 

DSRAZOR Windows Sistem ve Ağ Yöneticilerinin, Etki Alanı güvenliğini ölçebilmelerini sağlamak, Kullanıcı/Nesne yönetimini kolaylaştırmak, daha işlevsel yönetim ve verileri görebilmelerini mümkün kılmak için üretildi. DSRAZOR üç bölüme ayrılmıştır:

KONSOL
DSRAZOR Konsolu birkaç kullanmaya hazır etkileşimli Çözüm sağlar. Konsol içindeki her bir tanımlı çözüm ihtiyaca göre hızlıca özelleştirilebilir. Konsolu kullanırken, herhangi bir Çözüm üzerine çift tıklayarak ağınız üzerinde kullanabilirsiniz veya sağ-tık ile Çözümü özelleştirebilirsiniz. Sağ-tıklama, Çözümü Tasarım ekranında açarak en hızlı şekilde sürükle-bırak yoluyla özelleştirmenizi mümkün hale getirir.

Konsolda tanımlı olan her Çözüm, çalışma zamanlı olarak, tarafınızdan tasarlanması ve/veya özelleştirilmesi olanağını içerir.

RUNTIME
DSRAZOR Runtime Konsolun içerdiği her bir Çözümü ve Designer'ın oluşturduğu tüm Çözümleri hayata geçirir. Her bir Çözüm özel bir özelliği hayata geçirir, görüntülediğiniz herhangi bir listeyi kaydetme yeteneği vardır. Her defasında Çözüme ait bir liste üzerine sağ tıklayarak, bu listeyi kaydedebilirsiniz, yani size anlık bir rapor verir. Her bir listenin formatını kaydetmek için her bir nesneyi tırnak işaretleri içerisinde kullanın ve birbirinden ayırmak için virgül kullanın. Ayrıca sayfa başlıkları ve numaraları içeren yazdırılabilir düzgün raporları, Liste Görünümleri için gönderebilirsiniz.

Runtime, Designer'dan ayırılarak, her Çözümün kendi başına ayrı bir uygulama gibi çalışmakta. Dikkat edin, başka bu Çözümleri içeren "Genel Konsol" yok. Bunun bir kazanımı da Çözüm(ler)in kullanıcısı da sadece kendisi için tasarlanan Çözümlerden başkasını görememesidir.

Devam edersek, her Çözüm (bir *.DSR dosyası içinde kaydedilmiştir) oldukça küçük, genellikle 25K dan azdır. DSR depoları sadece ekran düzenleridir, fonksiyonlar içerir ve çeşitli kurallar tanımlıdır. Çözümler Runtime ile birleştirilerek kullanılabilir olur. (Örneğin: "DSRRUN Solution.DSR"). Bu tasarım güncelleme işlerini basitleştirir. Her bir çözümü onarmak veya iyileştirmek yerine bir dosyayı (Örn: DSRRUN.EXE) ve belki bir iki de DLL dosyasını takas edersiniz.

 

DESIGNER

DSRAZOR Designer Etki Alanı yönetim Çözümleri için  sürükle-bırak geliştirme araçları sağlar. Basit işaretle-ve-tıkla ara yüzü sayesinde şunları içeren birçok çeşit Çözümler üretebilirsiniz:
• Sorgular
• Bakım
• Yardım Masası servisleri
• Raporlar
• Kendinize ait özelleştirilmiş öznitelikleri kullanma

Designer ile kendi özel Çözümlerinizi üretip kullandığınızda güvenlik risklerine maruz kalma oranınızı ve eğitim fiyatlarını düşürürsünüz.

 

Basit ve Çabuk Yükleme
DSRAZOR tam yüklemesini iş istasyonlarınıza veya yerel depolama aygıtına yapabilirsiniz. Opsiyonel olarak da paylaştırılmış bir sürücüye yüklenebilir. Tam ürün yüklemesi sadece Yönetici için gerekir. Her bir DSRAZOR uygulama parçası gerektiğinde dağıtılabilmek üzere Windows çalıştırılabilir dosyası (.exe) olarak kaydedilebilir. DSRAZOR Windows tabanlı masaüstü bilgisayarları için tasarlanmıştır.

 

DSRAZOR for Windows Sıfır Ayrıcalığı Yardım Masası (DSRAZOR for Windows Zero Privilege Help Desk)
Yardım Masası operatör hesap izinlerini değiştirme zorunluluğundan tamamen kurtulun!

Etki Alanını kullanmayan veya bağlı olmayan Delegasyon ayrık sunucu-tabanlı servisleri, tam güvenlik seçenekleri ile kullanır. Etki Alanı Hesapları Oluşturma, Parola Değiştirme, Etki Alanı Detayları Değiştirme, Exchange 2007/2010 Hesapları Oluşturma, Ana Dizinleri oluşturma ve çok daha fazlası! Var olan DSRAZOR for Windows yüklemenizi genişletir – bir tek servis ekleyerek çözümlerinizi Sıfır Ayrıcalıklı Yardım Masası’nda kullanmak üzere dönüştürün! Ayrı olarak lisanslanır, DSRAZOR for Windows’un tam sürümünü gerektirir.

DSRAZOR for Windows Zero Privilege Help Desk (ZPHD) kullandığınızda yardım masası operatörleriniz için Etki Alanı ayrıcalıklarını ve Windows dosya sistemi ayrıcalıklarını değiştirmenizin gerekliliği ortadan kalkar. Bunun yerine yardım masası operatörlerinizin sadece Etki Alanı ve Dosya sisteminde arama yapabilmeleri ve okuma izinlerinin olması yönetim görevleri için yeterli olacaktır. Bu bizim benzersiz Sıfır Ayrıcalıklı Yardım Masası teknolojimiz sayesinde mümkün oldu (Temel Windows için DSRAZOR temel lisansından ayrı olarak lisanslanır).

Windows için DSRAZOR ZPHD güvenliğinizden emin olmanız için tam bütünleyici güvenlik içerikleri sağlar. ZPHD ajanı sayesinde tüm etkinliklerin ne, ne zaman ve nerede detay bilgileri denetlenebilir.

Yardım masası uygulama parçacıklarınız Zero Privilege Help Desk Agent ile etkileşerek Yardım Masası operatörlerinizin görevlerini tamamlamalarını kontrolünüzden ve güvenliğinizden ödün vermeksizin mümkün kılar.


DSRAZOR’un ZPHD teknolojisi Windows Server 2000-2008’in tüm 32-bit ve 64-bit sürümleri ile tam uyumludur. Eğer istenirse, ZPHD ajanı masaüstü tabanlı bir Windows işletim sistemi ile kullanılabilir. (XP, Vista, Win7).


Exchange 2007/2010 teknik özellikleri ZPHD ajanının 64-bit bir işletim sistemine yüklenmiş olmasını gerektirir. Yardım masası operatörleriniz tarafından Windows sürümü için herhangi bir kısıtlama yoktur, çünkü tüm işlemler ZPHD ajanı ile gerçekleştirilir.